Красиві природні пейзажі, повітря, наповнене свіжістю та душевний спокій – все це мрії міських жителів, які зважилися купити приватну нерухомість в передмісті. Однак довго проживаючи в багатоповерховій коробці багато хто не розуміє основних нюансів вибору приватного будинку через що, його покупка обертається суцільними неприємностями.

З огляду на значні фінансові вкладення, майбутньої угоди, потрібно проявити максимум уважності та обережності, щоб стати власником житла, в якому будуть щасливі всі члени сім’ї. Тому перш ніж погодитися на кардинальні зміни в житті потрібно зважити всі позитивні та негативні сторони приватного будинку.

Земельна ділянка – невід’ємна частина будинку

Далеко не всім жителям міст відомо, що приватна нерухомість та ділянка на якій вона розташована – це єдиний об’єкт угоди. При цьому мало хто взагалі здогадується що земля має своє цільове призначення. А це один з найважливіших чинників від якого залежить наявність прописки в приватному будинку, можливість ведення присадибного господарства та безліч інших нюансів. Щоб не допустити банальних помилок важливо переконатися, що земельна ділянка має статус:

 1. Сільськогосподарських угідь на яких дозволяється:
 • зводити дачні будиночки;
 • вести підсобне господарство;
 • займатися садівництвом.
 1. Є об’єктом, що входить в межі міста що, дозволяє:
 • зводити індивідуальну житлову будівлю;
 • будувати дачний котедж;
 • вести сільськогосподарські роботи.

Простіше кажучи якщо в документації на заміську нерухомість прописаний один з двох варіантів цільового призначення, то сміливо погоджуйтеся на операцію. Якщо даний пункт не виявлено, то займатися житловим будівництвом на такій землі незаконно.

Визначаємося з типом будови

Якщо з земельною ділянкою все в порядку потрібно визначитися з типом будови. Простіше кажучи потрібно зрозуміти який бюджет з родини виділяється на дорогу покупку. Виходячи з цього можна придбати дорогий будинок в кілька поверхів або бюджетну будову. Сьогодні українським покупцям доступно:

 • Житло еліт класу. Зазвичай це об’єкти з двома або трьома поверхами, зведені з цегли або газоблоків. Вони мають типову європейську стилізацію, в класичному дизайні, велику присадибну ділянку під сад та інші привілеї.
 • Середньо цінову нерухомість. Це досить широкий сегмент ринку, представлений цегляними та дерев’яними будинками. Часто зустрічаються нестандартні дизайнерські об’єкти через те, що їх зведенням та розробкою займається безпосередньо власник нерухомості. Загалом це порівняно недорогі споруди, в яких власники постаралися втілити всі свої приховані таланти.
 • Бюджетна нерухомість. В економ-класі можна зустріти каркасно-панельні будинки та будинки з пористих бетонних блоків. Вони відрізняються невисокою ціною будівництва що здешевлює їх підсумкову ціну. При цьому не варто думати, що доступне житло не може бути красивим. Все це пережитки минулого.

Визначившись з типом будинку важливо переконатися, що до нього ведуть зручні під’їзні шляхи. Від цього залежить чи зможете ви проїхати або пройти під час осінніх дощів. Не менш важлива навколишня інфраструктура. Бажано щоб недалеко від будівлі були продуктові магазини та інші об’єкти побутового характеру.

Приступаємо до активних пошуків

Щоб купити приватний будинок в Полтаві варто придивитися до оголошень на сайті DOM.RIA. Це обумовлено тим, що тут представлені перевірені пропозиції з усіх українських регіонів. Простіше кажучи завдяки програмі перевірених оголошень, яка має на увазі виїзд інспектора сайту на об’єкт, вся представлена інформація на 100% відповідає дійсності. Для зручності користувачів перевірені оголошення доповнені панорамними знімками, що дозволяють скласти повне уявлення про будинок. Хочеться відзначити, що завдяки актуальній та перевіреній інформації, представленої на сторінках сайту DOM.RIA вдалося стати №1 серед конкурентів.

Розставляємо пріоритети

Фахівці в сфері приватної нерухомості рекомендують перед вибором та придбанням будинку своєї мрії визначитися з наступними цілями:

 • постійними мешканцями приватного будинку;
 • особливостями використання нерухомості: сезонно або цілий рік;
 • будинок купується з метою інвестиції або постійного проживання;
 • готовність до попереднього ремонту або переїзд з метою заселення в будинок, що знаходиться в житловому стані;
 • можливість добудови декількох поверхів або підсобних приміщень;
 • проживання в одному дворі кількох сусідів;
 • наявність всіх комунікаційних та інженерних систем;
 • вимоги що пред’являються до дизайну будови;
 • співпраця з посередниками або самостійні пошуки житла.

Тільки визначившись з усіма вимогами, що пред’являються до приватної нерухомості можна стати єдиним щасливим та законним власником власного будинку, в якому буде комфортна всім членам сім’ї.

Комментарии запрещены.